Z OSTRAVY

Bude ostravská PechaKucha Night světová jednička?

Už se vás někdy někdo zeptal: „Jedeš na peču?“ A pokud jste ještě nebyli, měli byste zpozornět.

Už se vás někdy někdo zeptal: „Jedeš na peču?“ A pokud jste ještě nebyli, měli byste zpozornět. PechaKucha Night je totiž celosvětový fenomén a Ostravským organizátorům se už podařilo uspořádat třetí největší na světě. Nejen, že Ostrava s přehledem válcuje celý zbytek republiky, ale letošní 20. ročník má víc než dobrou šanci stát se světovou jedničkou. O co vlastně jde?

PechaKucha je původně japonský projekt, který v roce 2003 vymyslela dvojice architektů Astrid Klein a Mark Dytham. Chtěli najít způsob neformálního setkávání, prezentací, objevování a poznávání nových architektů a designérů. A aby překonali ostych prezentujících a udrželi pozornost publika, vymysleli systém 20×20.

Každá prezentace může mít 20 snímků a o každém z nich může autor mluvit 20 vteřin. I když systém vznikl vlastně náhodou, je právě v něm genialita celého projektu. Do šesti minut a čtyřiceti vteřin musí každý přednášející vměstnat vše důležité. Komu by se chtěly poslouchat hodinové přednášky, no ne?

Pro PechaKucha Night je typická také závěrečná afterparty, kde se můžete setkat s přednášejícími designéry, umělci, podnikateli, architekty, ale i s organizátory, kteří jsou duší celé ostravské „peči“. Za tímto fenoménem, který Ostravu proslavil už po celém světě, stojí dobrovolná práce především Martina Lindovského, Lukáše Adámka, Jiřího Vicherka, Pavla Poloka, Terezy Bednaříkové a Kláry Žilové.

V pořadí desátá PechaKucha Night Ostrava se konala v multifunkční hale Gong a více než 1500 návštěvníků jí vyneslo co do velikosti třetí místo mezi celkem 660 městy celého světa. PechaKucha Night Ostrava #20 se uskuteční 26. 9. 2015 v Trojhalí Karolina a má šanci stát se největší akcí svého druhu na světě.

Kdy? 26. 9. 2015

Kde? Trojhalí Karolina

Kde koupit lístky? https://goout.cz/cs/listky/pechakucha-night-ostrava-20/fig/

Více informací http://www.pkno.cz/

DALŠÍ ČLÁNKY Z KATEGORIE Z OSTRAVY