Z OSTRAVY

Velikonoční jarmark na Masarykově náměstí

Chcete si užít Velikonoce a seznámit se s jejich tradicemi? Pak se o pašijovém týdnu vypravte na Masarykovo náměstí, kde se bude od 26. do 30. března denně od 10 do 19 hodin konat velikonoční jarmark. A na co všechno se můžete těšit?

Velikonoce jsou za dveřemi. Chystají se na ně také na Masarykově náměstí. Celý příští týden, a to od 26. do 30. března, každý den od 10 do 19 se můžete těšit na stánky plné dobrot, tradiční řemesla, folklorní muziku, živí zvířátka, kolotoče a také na novinky, které jste zatím v centru města neviděli!

Tímto jarmarkem pokračuje v podstatě nepřetržitý řetězec akcí, které do centra přivedly ze širokého okolí návštěvníky všech generací i nejrůznějších zájmů. Srdečně zvu všechny, aby si společně s námi připomněli příchod jara i tradice, jež mají punc výjimečnosti a kouzlo dávných dob,“ říká starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová.

Ve středu náměstí bude stát bříza ozdobená kraslicemi a samotné Masarykovo náměstí se tentokrát promění ve vesnický dvorek se spoustou zvířátek v ohradách i s dřevořezbami, které zde o velikonočním jarmarku vznikaly v předchozích letech.

Bohatý sortiment sýrů a domácích specialit doplní například halušky se zelím a jiné dobroty. Nouze nebude ani o nejrůznější horké nápoje nebo i zelené pivo. Těšit se můžete na řezbáře, košíkáře, uměleckého kováře a jiné umělecké řemeslníky. K dostání budou na stáncích tradiční výrobky – karabáče, kraslice, patchwork, svíčky, výrobky z kůže, šperky, ruční mýdla, květiny, kameny a mnoho dalšího.

Součástí jarmarku bude take speciální program, který bude probíhat vždy od 15.30 – 18.30 a jeho obsah bude následovný:

Pondělí 26.3. – Velikonoční tradice, Pop Academy, cimbálová muzika Grunt

Úterý 27.3. – Zvyky velikonočních svátků, folklorní soubor Veselky, lidový soubor Iršava

Středa 28.3. – Soutěže, dětský folklorní soubor Hlubinka, cimbálová muzika Radegast

Čtvrtek 29.3. – Gajdošská muzika Bukoň, ukázky práce pastevních psů, tradice Velikonoc

Pátek 30.3. – Ukázky práce stříhání ovcí, pouliční muzikanti.

 

DALŠÍ ČLÁNKY Z KATEGORIE Z OSTRAVY